4 patarimai ruošiant daržovių patiekalus
Nors geras receptas yra svarbus, norint išgauti tobulą vegetariško patiekalo skonį, atkreipkite dėmesį į kelis aspektus:
1. Rinkitės šviežias, sezonines daržoves
Tai bet kokio puikaus daržovių patiekalo pagrindas. Šviežios, kokybiškos daržovės būna skanesnės ir maistingesnės. Perkant šio sezono daržoves parduotuvėje arba iš vietinių ūkininkų, jos dažniausiai būna pigesnės ir ekologiškesnės: naudinga gamtai ir Jūsų piniginei!
2. Tinkamai paruoškite daržoves
Prieš gaminant kruopščiai nuplaukite daržoves, kad pašalintumėte visus nešvarumus ir pesticidus. Daržoves vienodai supjaustykite arba supjaustykite griežinėliais, kad jos iškeptų tolygiai.
Jeigu gaminate daržovių salotas, šakniavaisius (morkas, burokėlius, ropes ir pan.) bei kitas kietas daržoves prieš patiekiant verta trumpai nuplikyti verdančiame vandenyje, kad jos šiek tiek suminkštėtų.
Norint, kad patiekalas įgautų dar daugiau skonio, prieš gaminimą daržoves galima pamarinuoti. Tam tinka paprastas marinatas, iš natūralių ingredientų. Naudokite alyvuogių ar sezamo aliejų, balzaminį actą, agavų sirupą, pipirus, citrinų sultis, šlakelį sojų padažo ir pan. Prieš gaminimą daržoves marinuokite bent pusvalandį.
3. Gamybai rinkitės ketaus indus
Ketaus keptuvė, troškintuvas ar puodas idealiai tinka daržovių patiekalams. Šie indai geba išlaikyti ir tolygiai paskirstyti šilumą, todėl juos verta rinktis sriubų, troškinių, apkepų gamybai.
Ketaus keptuvėje daržovės puikiai apkepa, tačiau neprisvyla ir neprilimpa prie indo. Jų išorė karamelizuojasi, pasidengia lengva plutele, o vidus išlieka šilko minkštumo. Apdorojant daržoves ketaus inde, nepamirškite uždengti dangčiu. Sunkus ketaus dangtis gerai sulaiko drėgmę ir sustiprina skonį. Daržovės neišdžius, išlaikys savo formą.
4. Nepervirkite daržovių
Pervirus daržoves, jos gali prarasti skonį arba įgauti kartumo. Be to, vandenyje pasilieka nemažai vitaminų ir kitų maistinių medžiagų. Gaminant daržovės turi išlaikyti savo formą, neištežti, išsaugoti švelnų traškumą. Neperverdant, maistas išsaugo ryškią spalvą, maistingąsias medžiagas ir natūralų skonį bei tekstūrą.
Taip pat atkreipkite dėmesį, kad įvairių daržovių gaminimo laikas skiriasi. Pavyzdžiui, lapiniai žalumynai išverda greičiau nei šakniavaisiai, todėl juos reikėtų dėti gaminimo pabaigoje. Tuo tarpu kietesnėms daržovėms, pavyzdžiui, morkoms, bulvėms, moliūgams reikalingas ilgesnis troškinimo, virimo ar kepimo laikas.
Gardūs patiekalai iš daržovių praturtins Jūsų pietų ar vakarienės stalą. Su „Grand feu“ gaminti paprasčiau!