Troškinių receptai
Niūrią dieną praskaidrina sotus, maloniai šildantis mėsos ar daržovių troškinys. Tai patiekalas, kuriame susipina skirtingi skoniai ir ingredientai, o rezultatas visada maloniai glosto gomurį.
Troškinys suteikia daug vietos improvizacijoms: savo nuožiūra galite koreguoti receptūras pagal tai, ką šiuo metu turite namų šaldytuve.
Lėtas virimo procesas padeda išsaugoti maistingąsias medžiagas, išgauti unikalų, subtilų skonį be didelio riebalų kiekio. Šio gardaus, sotaus patiekalo sudėtyje gausu baltymų, vitaminų, mineralų bei skaidulų, todėl troškinio receptas bus ne tik be galo skanus, bet ir naudingas.
Atrinkome mėgstamiausius skirtingų šalių receptus, kuriuos be vargo pagaminsite ketaus puode ar keptuvėje. Neprireiks daug pastangų, o troškinio skonis sužavės net pačius išrankiausius!
6 patarimai tobulam troškiniui
Norint pagaminti gardžius pietus ar vakarienę, padės mūsų atrinkti troškinių receptai. Tačiau yra dar kelios gudrybės, kurias pasitelkę mėgausitės itin sodraus skonio patiekalu. Dalinamės patarimais tobulam troškiniui:
- Rinkitės iš ketaus pagamintus indus. Ketaus puodai bei keptuvės puikiai tinka troškiniams ruošti. Ši medžiaga idealiai sulaiko šilumą ir vienodai ją paskirsto, todėl lėtai troškinamas maistas įgauna gilų bei sodrų skonį. Sunkus ketaus dangtis sulaiko drėgmę, troškinys verda lėtai ir tolygiai. Jame esanti mėsa suminkštėja, tačiau daržovės neištęžta: skirtingi ingredientai maloniai susilieja ir patiekalui suteikia dar daugiau harmonijos.
- Rinkitės natūralų sultinį. Nors troškiniui tinka net paprastas vanduo ar sultinio kubelis, geriausią skonį išgauti pavyks naudojant natūralų, namuose ruoštą sultinį. Tam puikiai tiks vištienos, kitos mėsos, žuvies ar net daržovių sultinys. Nepersūdykite jo, kad neužgožtų troškinio skonio.
- Apkepkite mėsą prieš troškinant. Jeigu gaminate mėsišką troškinį, prieš pilant sultinį apkepinkite mėsą. Neperkraukite keptuvės, kad mėsa gerai apkeptų ir švelniai karamelizuotųsi. Šis žingsnis paryškins mėsos skonį troškinyje.
- Pakepinkite prieskonius: iškepus mėsai, tame pačiame ketaus inde pakepinkite svogūnus, česnakus ir kitus prieskonius. Renkantis prieskonius, nepamirškite šviežių žolelių (troškiniuose puikiai dera čiobreliai, rozmarinai ir lauro lapeliai) bei kmynų ar aitriųjų paprikų dribsnių. Visi šie prieskoniai suteiks troškiniui daugiau gelmės ir intensyvumo.
- Troškinant neskubėkite. Patyrę virtuvės šefai juokauja, kad gaminant troškinį svarbiausia – apsišarvuoti kantrybe. Jį virkite pora valandų, ant mažos ugnies, kad skirtingi ingredientai persipintų tarpusavyje, mėsa ir kiti priedai suminkštėtų ir įgautų geriausią skonį.
- Nepervirkite daržovių. Nors užsiminėme, kad bet koks geras troškinio receptas pareikalaus šiek tiek laiko, daržovių nepradėkite virti per anksti. Į puodą pirmiausia sudėkite kietesnes daržoves, pavyzdžiui, morkas ir bulves, nes joms prireiks daugiausia laiko, kad suminkštėtų. Minkštesnes daržoves, pavyzdžiui, žirnelius ar žalumynus, reikėtų įdėti troškinio gamybai einant į pabaigą, kad daržovės per daug nesuminkštėtų. Taip užtikrinsite, kad visos daržovės puikiai išvirs, tačiau išlaikys savo formą ir malonią tekstūrą.