Sveiki užsukę į Grand feu el. parduotuvę!

Sveiki užsukę į Grand feu el. parduotuvę!

Makaronų receptai

Makaronų receptai

Makaronai – universalus ingredientas, kuris gali tapti puikia drobe Jūsų kulinariniams eksperimentams. Makaronų receptai leidžia derinti skirtingus produktus, skonius, tekstūras ir paruošti unikalius receptus, kurie nustebins net visko mačiusius.

Makaronus galima komponuoti su įvairiais garnyrais ir padažais, gaminti salotas, sriubas, antruosius patiekalus ir net desertus. Taigi, iš pažiūros paprasti makaronų patiekalai leidžia atrasti netikėtus skonius ir laužyti maisto gaminimo taisykles.

Savo kulinarinę kelionę pradėkite su „Grand feu“: atrinkome gardžius makaronų receptus visai šeimai. Kviečiame išbandyti ir iš naujo atrasti makaronų patiekalus!

Tobuli makaronų patiekalai: 5 svarbios taisyklės

Norint pagaminti tobulus makaronus, neužtenka juos išvirti ir sumaišyti su mėgstamu padažu. Makaronų gamyboje yra daugybė subtilių, tačiau reikšmingų detalių. Aptarkime pačias svarbiausias taisykles:
1. Atkreipkite dėmesį į makaronų formą
Makaronų receptai dažniausiai įpareigoja naudoti konkrečios formos makaronus. Spaghetti, Tagliatelle, Rigatoni, Fettuccine, Penne, Fusilli… Makaronų tėvynėje Italijoje kiekvienas regionas turi daugybę skirtingų makaronų rūšių ir formų, todėl visoms joms suskaičiuoti neužteks abiejų rankų pirštų.
  • Spagečiai (Spaghetti, tagliatelle, fettuccine makaronai) geriausiai dera su kreminės konsistencijos padažu. Jie gerai išlaiko formą ir atskleidžia pomidorų arba sūrio / grietinėlės padažo skonį, neištęžta.
  • Vamzdelio formos makaronai (Penne, Rigatoni, Ziti) idealiai tinka padažams su faršu ar daržovėmis. Dėl makaronų formos, padažas patenka į makaronų vamzdelius ir suteikia visam patiekalui malonią tekstūrą.
  • Trumpi makaronai su nelygiu paviršiumi (pavyzdžiui, sraigtelio formos makaronai Fusilli) geriausiai dera su kreminiais mėsos arba daržovių padažais. Ant makaronų paviršiaus gerai pasiskirsto sūris, todėl jie dažnai derinami su pesto arba rikotos padažu.
  • Įdaryti makaronai (Ravioli, Tortellini) gali būti maišomi su lengvais sviesto ar grietinėlės padažais, kurie papildo įdarą, bet neužgožia jo skonio.
2. Makaronų gaminimui rinkitės ketaus indus
Špižiniai puodai bei keptuvės idealiai tinka makaronų ir padažo virimui. Maistas prie jų neprilimpa, be to, tokį indą galima pašauti į orkaitę ar net dėti ant laužo, todėl ketaus indai gerokai praplečia kulinarines galimybes.
3. Makaronus virkite Al Dente
Šis itališkas terminas apibūdina makaronų tekstūrą, kai jie yra išvirę, tačiau per daug nesuminkštėję, išsaugoję standesnę tekstūrą. Makaronus virkite vadovaudamiesi ant pakuotės esančiomis instrukcijomis, bet pradėkite tikrinti juos 1 – 2 minutėmis anksčiau. Jeigu paragavus makaronai yra tvirti, tačiau ne per kieti, galite užbaigti virimą. Atminkite, kad makaronai, sumaišyti su karštu padažu toliau šiek tiek verda. Taigi, jei iš puodo juos išimsite anksčiau, išvengsite pervirimo ir ištežimo sumaišius su padažu.
4. Verdant naudokite daug vandens ir druskos
Makaronus virkite dideliame puode pasūdyto vandens, kad jie išvirtų tolygiai, nesuliptų verdant. Vienam kilogramui makaronų sunaudokite apie 4-6 litrus vandens. Į verdantį vandenį įberkite 1-2 valgomuosius šaukštus druskos. Pasūdytame vandenyje makaronų skonis atsiskleidžia geriausiai.
5. Po virimo viso vandens neišpilkite
Krakmolingas po makaronų virimo likęs vanduo yra slaptas ingredientas, kuris padeda išgauti šilkinį padažą, todėl šiek tiek jo atsidėkite. Įpilkite šlakelį šio vandens į padažą makaronams. Vandens sudėtyje likęs krakmolas padeda padažui geriau sukibti ir suteikia kreminę konsistenciją.
6. Neplaukite makaronų
Kartais išvirtus makaronus skubama perlieti šaltu vandeniu, esą, kad šie nesuliptų. To daryti nereikėtų: pašalinsite krakmolą, kuris padeda padažui geriau sukibti su makaronais. Vienintelė išimtis – gaminant šaltus makaronų patiekalus, pavyzdžiui, makaronų salotos. Jeigu gaminate karštą patiekalą, nusausinkite makaronus ir iš karto sumaišykite su padažu, kad skoniai susilietų.